Meteoroloji ve AFAD pazar günü için 9 ilde öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD pazar günü için 9 ilde kuvvetli yağış uyarısında bulundu. AFAD, Ankara, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Muğla ve Antalya için güçlü yağış uyarısı yapmış oldu. Yağışların, pazar günü öğle saatlerinden itibaren etkili olacağı kaydedildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran, pazar günü öğle saatlerinden itibaren, Ankara il genelinde, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Aydın, Muğla ve Antalya’nın iç kesimlerinde mahalli kuvvetli yağış bekleniyor” denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, yarın öğle saatlerinden itibaren İç Ege ile Batı Akdeniz’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Aydın, Muğla ve Antalya’nın iç kesimlerinde mahalli kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Ankara için kritik uyarı

Yarın öğle saatlerinden itibaren Ankara genelinde de sağanak ve gök gürültülü sağanağın yerel kuvvetli olması öngörülüyor.

Sel ve su baskınlarına karşı önlem alın uyarısı

Ani sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunması isteniyor.

Türkiye geneli hava durumu

Marmara

Parçalı bulutlu, kuzey kesimlerinin mahalli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin batısında şimal ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi umut ediliyor.

Edirne 21°C, 34°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İstanbul 23°C, 31°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) mahalli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kırklareli 21°C, 31°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kocaeli 22°C, 32°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) mahalli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Ege

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Muğla çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Uşak, Afyonkarahisar ve Denizli çevreleri ile Muğla ve Aydın’ın iç kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden yer yer güçlü olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

OKUYUN  Kuşadası'nda eğlenilecek ve gezilecek yerler

Denizli 25°C, 35°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında güçlü olması bekleniyor.

İzmir 25°C, 35°C

Parçalı ve azca bulutlu

Kütahya 16°C, 29°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Manisa 25°C, 36°C

Parçalı bulutlu

Akdeniz

Parçalı ve azca bulutlu, iç kesimlerinin parçalı ve yer yer fazlaca bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Isparta, Burdur çevreleri ile Antalya’nın şimal ve batısında yer yer güçlü olması bekleniyor

Adana 25°C, 36°C

Azca bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu, gece saatlerinde il geneli ile yarın (Pazar) iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Antalya 26°C, 30°C

Azca bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, şimal ve batısında yer yer güçlü olması bekleniyor.

Hatay 26°C, 31°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinde il geneli ile yarın (Pazar) sabah saatlerinde kıyı kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Isparta 20°C, 31°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında güçlü olması bekleniyor.

İç Anadolu

Parçalı ve azca bulutlu, şimal kesimlerinin yer yer fazlaca bulutlu, kuzeybatı kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde yer yer güçlü olması bekleniyor.

Ankara 21°C, 32°C

Parçalı bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında yer yer güçlü olması bekleniyor.

Çankırı 19°C, 33°C

Parçalı fazlaca bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

OKUYUN  Çok kuvvetli geliyor. Meteorolojiden alarm üzerine alarm...

Eskişehir 18°C, 31°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında kuvvetli olmak suretiyle mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Konya 23°C, 33°C

Parçalı ve azca bulutlu

Batı Karadeniz

Parçalı bulutlu, Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bolu 17°C, 25°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Düzce 20°C, 30°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kastamonu 16°C, 31°C

Parçalı bulutlu

Sinop 24°C, 30°C

Parçalı bulutlu

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı bulutlu, kıyı kesimleri ile Çorum, Amasya ve Artvin çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Amasya 20°C, 33°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Çorum 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinde mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Samsun 24°C, 29°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Trabzon 23°C, 28°C

Parçalı bulutlu, aralıklı ve mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Doğu Anadolu

Azca bulutlu ve açık, şimal kesimlerinin parçalı bulutlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güneydoğu kesimlerinde cenup ve güneybatı yönlerden yer yer güçlü olarak (40-60 km/sa) esmesi tahmin ediliyor.

Erzurum 13°C, 32°C

Parçalı ve azca bulutlu

Kars 12°C, 28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Malatya 21°C, 38°C

Azca bulutlu ve açık

Van 15°C, 32°C

Azca bulutlu ve açık

Güneydoğu Anadolu

Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Diyarbakır 22°C, 39°C

Azca bulutlu ve açık

Gaziantep 22°C, 36°C

Azca bulutlu ve açık

Siirt 26°C, 38°C

Azca bulutlu ve açık

Şanlıurfa 27°C, 40°C

Azca bulutlu ve açık

Etiketler:

,