Son dönemlerde televizyon programları ve haber spikerliği ile ön plana çıkan Faruk Aksoy kimdir? Farklı bir üslubu ve özel bir haber anlatma tekniği ile dikkat çeken Faruk Aksoy, son yılların en çok merak edilen isimlerinden biri haline geldi. Çok uzun yıllardır habercilik alanlarında mesai yapan usta gazeteci, bugün kendi hazırlayıp sunduğu haber ve yorum programı ile tanınıyor. Haber ve siyasi yorum programlarıyla dikkat çeken Aksoy, genellikle yürüttüğü tüm projeleri kendisi hazırlayıp kendisi sundu.

Faruk Aksoy Kaç Yaşında?

Haber tartışma programlarının da vazgeçilmez konukları arasında bulunan Faruk Aksoy kendi sunduğu haber programları ile de dikkat çekiyor. 1974 yılında dünyaya gelen Faruk Aksoy bugün 48 yaşında. Bugüne kadar pek çok radyo ve televizyon kanalında haber ve yorum programlarına katılan Gazeteci Faruk Aksoy, Beykent Üniversitesi’nde kurulan Beykent TV’nin kurucularından biri olarak da görev yaptı. Gençlik yıllarında başladığı habercilik mesleğine, köşe yazarlığı, program yapımcılığı ve haber sunuculuğu ile devam ediyor. Yorumları ve kendine has üslubu ile dikkat çeken Gazeteci Aksay, gençlik yıllarında başladığı televizyonculuk hayatını halen başarı ile yürütmektedir.

Faruk Aksoy Nerelidir?

Faruk Aksoy, bundan 48 yıl önce 1974 yılında Sakarya ilinde dünyaya geldi. Sakarya’da doğan Aksoy, hayatının büyük bir kısmını Kütahya’da geçirdi. Temel eğitimini de Kütahya’da tamamlayan Gazeteci Faruk Aksoy, ilk televizyonculuk yaşamına da yine Kütahya’da başladı. Aynı zamanda radyoculuk geçmişi de bulunan Aksoy, ilk radyo programını da Kütahya Birlik FM’de sunucu olarak yaptı. Faruk Aksoy, daha sonra BTV ekranlarında muhabir, sunucu ve spiker olarak çalıştı. Bugün halen Ülke TV’de haber programı hazırlayıp sunmaktadır. Aslen Sakaryalı olsa da hayatının çok büyük bir kısmını Sakarya dışında, başta Kütahya ve İstanbul’da geçirmiştir.

OKUYUN  Şirin Akçay kimdir? (Kaynak: soru.com.tr)

Faruk Aksoy Kiminle Evli?

Aslen Sakaryalı olan Faruk Aksoy, üniversite eğitimi için gittiği Kütahya’da uzun bir süre yaşadı. Hem üniversite eğitimini burada tamamlayan bir taraftan da iş hayatına atılan Gazeteci Faruk Aksoy, yine aslen Kütahyalı olan ve aynı zamanda Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı olan Dr. Han, Hacer Banu Koç ile hayatını birleştirdi. Evliliğinden kısa bir süre sonra Aydın iline taşınan Aksoy, burada da yine televizyonculuk mesleğine devam etti. Burada da bir süre yaşayan Aksoy, eşinin mesleği ve özel durumları gereği Aydın’dan da ayrılmak zorunda kaldı.

Eşinin durumu nedeniyle eşiyle birlikte Aydın’dan ayrılarak Kırklareli’ne yerleşen Faruk Aksoy, aynı zamanda İstanbul’da bazı kanallarda çalıştı. Faruk Aksoy, İstanbul’da kadro bulduğu TV5 televizyonlarında kendi hazırladığı Hafta Sonu Haberleri programının da sunuculuğunu bir süre devam ettirdi.

Faruk Aksoy’un Mesleği Nedir?

Gençlik yıllarından itibaren radyo ve televizyonlarda çeşitli programlar yapmaya başlayan Faruk Aksoy, Kütahya’da çeşitli televizyon, radyo ve haber kuruluşlarında çalıştıktan sonra 2000 yılında Kütahya’dan ayrılıp memleketi Sakarya’ya döndü. Kütahya merkezli internet sitesinde uzun yıllar köşe yazarlığına devam eden Aksoy’un asıl mesleği haber muhabirliği ve televizyonculuk oldu. Son dönemlerde mesleğinin üst basamaklarına tırmanan Aksoy, TV kanallarında yorumculuk da yapıyor.

Kütahya’dan ayrıldıktan sonra Aydın’a yerleşen Aksoy, Aydın’da yayın yapan Ay TV ve İzmir’de yayın yapan Kanal35’te çeşitli programlarda görev aldı. Edebiyat alanında da yeterliliği bulunan Aksoy, yine bir özel televizyon kanalında, sokakta edebiyat programı ile büyük ilgi gördü.

Faruk Aksoy Nerelerde Çalıştı?

Milat Gazetesi ve Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazıları yazarak mesleğine devam eden ve yazarlık kariyerini sürdüren Faruk Aksoy, Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucularından biri olarak önemli görevleri icra etti. Aynı zamanda bu televizyon kanalında eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile çalışma imkanını da yakaladı. Uzunca bir süre görev yaptığı Beykent televizyonunda sunduğu An ve Zaman programı ile de dikkatleri üstüne çeken Aksoy, girdiği her işte kendinden bahsettirmeyi başardı. Yaptığı özel programları ile ünü yayılan Aksoy, buradan da kariyerini Kanal 24’e taşıdı.

OKUYUN  Instagram'da başkasının hikayesini paylaşma (Kaynak: soru.com.tr)

Faruk Aksoy Ne İş Yapıyor?

Pek çok radyo ve televizyon kanalında görev yaptıktan sonra bugün Kanal 7 medya grubuna bağlı olan Ülke TV ekranlarında Haber Servisi adlı bir programı hazırlayıp sunan Faruk Aksoy aynı zamanda tartışma ve haber yorum programlarında da sıklıkla katılıyor. En çok izlenen siyasi yorum programların katılarak gündeme ilişkin yorumlar yapan Aksoy, aynı zamanda çeşitli gazetelerde köşe yazarlığına da devam ediyor. Haberlerinde ve siyasi yorumlarında ülke ve dünya siyasetinde de değinen usta Gazeteci Faruk Aksoy uzun yılların birikimi ile önemli yorumlara ve konulara değiniyor.

Etiketler:

,