Ülkemizin en çok beğenilen SUV otomobillerinden biri olan Nissan Qashqai, hatchbag modellerinin kompaktlığını da üzerinde taşıyor. Oldukça modern ve sportif bir görünüme sahip olan bu aracın fiyatlarında ise güncelleme yapan Nissan, ülkemizdeki artan dolar kuruna rağmen otomobil sahibi olmak isteyenlere yardımcı oluyor. Bu yazımızda sizlere, Nissan Qashqai’nin özelliklerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Nissan QashQai’nin özellikleri nedir?

Kaslı bir gövde yapısına sahip olan Nissan Qashqai, oldukça da sportif çizgilere sahip. Bununla beraber siyah ya da gri tavan seçenekleri ile kullanıcılarına kişiselleştirme imkanı tanıyan Nissan, 19 inç boyutundaki metal alaşım jantları ile modern havasını korumayı başarabilmiş. Nissan Qashqai’nin dış tasarımındaki dikkat çeken bir diğer yanı ise ön tarafta kullanmış olduğu Led farları. Bu farlar, standart halojen farlara göre çok daha iyi bir aydınlatma imkanı sunmaktadır. Ayrıca bu farlar, yol ve hava durumuna en uygun ayarda çalışmaktadır. Geniş bagaj hacmi ile Nissan Qashqai ile istediğiniz seyahatlere çıkabilirsiniz.

İç tasarımı konusunda oldukça iddialı olan Nissan Qashqai, deri koltuk seçenekleri ile kulanıcılarına en premium otomobilin onlarda olduğunu hissettiriyor. Bunun yanında ise Nissan Qashqai’nin iç bölümünde bulunan deri koltuklar, ısıtma ve masaj fonksiyonlarını barındırmaktadır. Bu sayede de Nissan Qashqai ile yapacağınız yolculuklardan oldukça fazla keyif alabileceksiniz. Nissan Qashqai’de oldukça gelişmiş özelliklere sahip bir bilgi ve eğlence sistemi bulunmaktadır. Aracın ön konsoluna konuşlandırılmış olan bu bilgi ve eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteklerini sunuyor. Bu sayede de Nissan Qashqai’de bulunan bilgi ve eğlence sistemi sayesinde akıllı telefonunuzdaki bulunan her içeriğe kolayca erişim sağlayabileceksiniz. Ayrıca Nissan Qashqai’nin ses sistemi oldukça kaliteli. BOSE markasının kalitesini taşıyan bu ses sistemi sayesinde, Nissan Qashqai ile yapılan yolculuklarda dinlediğiniz şarkıların her bir notasını ayrı ayrı hissedebileceksiniz. Bütün bunlara ek olarak Nissan Qashqai’de bulunan bilgi ve eğlence sistemi ile araç ile ilgili birçok ayarı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Konfor ve kullanıcı deneyimi üst düzel olan Nissan Qashqai’nin bagajını açabilmek için aracın arka kısmına ayağınızı uzatmanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde ayağınızı aracın arka tamponunun altına getirdiğinizde, bagaj kapağına uzanmadan bagajın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

OKUYUN  Burun deldirmek günah mı? (Kaynak: soru.com.tr)

Nissan Qashqai’de konfor kadar güvenlik konusunda da oldukça gelişmiş özellikler yer almaktadır. Nissan Qashqai’de bulunan dijital gösterge panelinde, araç ile ilgili bütün bilgiler sürücüye en açık bir dil ile aktarılabilmektedir. Bunun yanında Nissan Qashqai’nin bir de adaptif hız sabitleme sistemi bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemi, araçtaki sensörleri ve radarları kullanarak ön tarafta giden aracın hızını ölçüyor. Daha sonra ise sizin aracınızın en optimum hızda devam etmesini sağlıyor. Bu şekilde de öndeki araç ile aranızdaki takip mesafesini en güvenli seviyede tutabilmiş olacaksınız. Bunun yanında da Nissan Qashqai’de önsezili çarpışma uyarı sistemi bulunuyor. Bu güvenlik sistemi önünüzdeki aracın aniden yavaşlaması ya da durmanız durması durumunda, Nissan Qashqai sizi görsel ve işitsel olarak uyarmaktadır. Bu sayede de birçok kaza çok daha erkenden önleniş olur. Ayrıca bu çarpışma uyarı sistemi sadece araçlar için değil hayvan, insan, ya da herhangi bir nesne için de aynı işlevi görebilmektedir. Önünüze ani bir şekilde çıkan nesneler için de bu sistem sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Nissan Qashqai fiyat listesi

Versiyon İsmi Tavsiye Edilen Liste Fiyatı
Tavsiye Edilen Kampanyalı Liste Fiyatı
1.3 DIG-T 158PS Düz Vites Tekna 860.800 860.800
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Tekna 902.900 902.900
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Designpack 967.600 967.600
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Skypack 995.000 995.000
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Skypack 4×4 1.041.200 1.041.200
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Platinum Premium 1.143.600 1.143.600
1.3 DIG-T 158PS X-Tronic CVT Platinum Premium 4×4 1.189.800 1.189.800