Kamp yapmak ve doğa ile baş başa kalmak çoğu kişinin kafa dinlemek için tercih ettiği hobilerden. Ya da tatil için tercih edilebilir. Peki kamp alanı bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz? O halde, işte Türkiye’nin en iyi kamp alanları.

Bolu

Bolu, Karadeniz’in batısında kış aylarının muazzam doğal güzelliklerinin yanı sıra, barındırdığı onlarca tarihi eser ile dikkat çekiyor. Abant Gölü, Gölcük Gölü, Mudurnu Sülüklü Gölü, Yedigöller ve Göksu gibi doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Bolu, birçok önemli kamp ve karavan yerlerine ev sahipliği yapıyor. Bolu’nun doğal güzelliklerinden biri olan Abant Gölü civarı karavanınızla kamp yapmak için uygun.

Bulu kamp alanı

Bulu kamp alanı

Kamp alanı ücretli ve elektrik, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için her şey mevcut ancak gıda temin edebileceğiniz yerlere ulaşmak için park yolu üzerindeki alışveriş merkezini ziyaret etmelisiniz.

İzleyin: BOLU ABANT GÖLÜ KAMPI (ABANT LAKE)

Trabzon

Doğu Karadeniz’in kültürel ve doğal zenginliklerinin merkezi olan Trabzon’un tarihi çok eskilere dayanıyor. Yeşil ve mavinin en nadide manzarasına sahip olan Trabzon, zengin tarihi ve kültürü ile oldukça popüler ve önemli bir turizm kenti. Trabzon’un birçok kamp alanında ya elektrik yok ya da karavan ile kalmak için uygun değil. Ancak Maçka ilçesinde bulunan kamp alanı hem karavanla gitmek için elverişli hem de elektrik, su ve inanmayacaksınız ama internet hizmeti de mevcut. Doğa ile iç içe huzurlu bir tatil isteyenlerin tercih ettiği muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan bir kamp alanında yamaç paraşütü, trekking, olta balıkçılığı, kuş gözlemciliği ve kano gibi doğa aktiviteleri özel işletmeler tarafından gerçekleştiriliyor. Gıda alışverişi için marketler ve restoranlar da oldukça yakın.

Seyredin: TRABZON II MAÇKA II LİVERA CAMPİNG TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ KAMP ALANI

Tekirdağ

Tekirdağ, yaz turizminin gözde mekanlarından biri olmakla birlikte kışın güzelliğini de bir başka yaşatıyor. Doğa ile iç içe kamp yapmak, rüzgâr sörfü ve su sporları için ideal yerlerden biri olan Uçmakdere şehrin en bilinen kamp alanlarından biri. Hafta sonu kaçamağı yapmayı sevenler için oldukça uygun olan huzurlu bir bölge olan Uçmakdere, misafirlerine eşsiz bir doğa manzarası sunuyor. Ufak bir ücret karşılığı çadır kiralayabilir veya kendi çadırınızı da götürebilirsiniz. Elektrik, tuvalet, duş gibi imkanlarınız mevcut hatta bazı kamp alanlarında sıcak duş bile mevcut. Minibüs veya kişisel aracınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda. Ateş yakabildiğiniz bu bölgede kışın da çok eğleneceksiniz.

OKUYUN  Aziz Yıldırım'ın serveti ne kadar?

Muğla

Birçok doğasever yıl boyunca Muğla’nın doğal güzelliklerini keşfetmek için buraya geliyor. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Dalaman ve Datça gibi popüler turistik yerlerin yanı sıra Muğla’da harika kamp alanları bulunuyor. Şehir, doğa tutkunlarına her köşede muazzam bir görsel şölen sunuyor. Kamp için en çok tercih edilen yer muhteşem manzarasıyla Ölüdeniz. Her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan kamp alanında ücretsiz ve ücretli olarak kamp yapabileceğiniz alanlar var. Kumsala çadır kurup geceleri ateş yakarak Ölüdeniz’in muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kamp alanı çevresinde restoranlar, kafeler ve marketler gibi birçok alışveriş yeri bulunmaktadır. Ayrıca su, tuvalet, duş ve elektrik de mevcut.

Seyredin: Fethiye Kampı – Ölüdeniz – Kumburnu – Katrancı kamp

Adana

Doğu Akdeniz’in doğal ve tarihi güzelliklerine ev sahipliği yapan Adana, tabiat parkları ve çeşitli kamp alanları ile bölgenin tenha ama görülmesi değer yerlerinden biridir. Yazları çok yüksek sıcaklıkların ölçüldüğü şehirde insanlar çoğunlukla serin yerlere yöneliyor. Adana’nın muhteşem güzelliklerini keşfetmek için kış aylarında gitmek belki de daha iyi bir fikir. Eğer Adana’da doğanın içinde kamp yapmak istiyorsanız bunun için en iyi adres Aladağ Küp Şelaleleri olur. Yeşilin her tonunu görmenin mümkün olduğu, küçük bir cennete düşmüş gibi olacaksınız. Aladağ Küp Şelaleleri kamp alanının temiz havası ile geceleri gökyüzündeki şölenin tadını çıkarabilirsiniz. Akşamları oldukça serin geçeceği için uyku tulumu gerektirebilir. Trekking için uygun olan bu bölgede arkadaşlarınızla ateş etrafında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çeşme, market ve tuvalet hizmetlerinin olduğu bu bölgede nehir suyu içme suyu olarak da kullanılıyor. Bölgeye yakın olan yerel bir işletmeden yiyecek ve içecek temin edebilirsiniz.

OKUYUN  Diplomanın bedeli hiç bu kadar ağır olmamıştı: Fiyatlar üçe katladı

İzleyin: Küp Şelalesi Aladağ

İstanbul

İstanbul yükselen binaları, yoğun trafiği ile ünlü bir metropol olduğu için parkları ve yeşil alanları pek bilinmiyor. Çoğu insan İstanbul’a ya şehri gezmek ya da iş görüşmeleri yapmak için seyahat ediyor. Halbuki yakın çevresinde göz alabildiğine yeşil doğa ile iç içe birçok kamp ve piknik alanı mevcut. Genelde günlük ziyaretler için tasarlanmış olan kamp alanları göze çarpıyor. Ancak birkaç günlüğüne şehirden kaçıp doğa ile tazelenmeye ihtiyacınız varsa Şile’ye 17 kilometre uzaklıktaki Akçakese sizin için doğru adres olacaktır. Hem karavan ile hem çadır ile konaklamaya uygun olan kamp alanında yeme-içme, tuvalet mevcut. Ayrıca bonus olarak kahvaltı servisleri de var.

Video: İSTANBUL’UN SAKLI CENNETİ! / Şile-Akçakese Köyünde Kamp Yaptık.

Etiketler: