Sonunda zamanı geldi! Sizin ve arkadaşlarınızın haftalar veya aylar öncesinden rezervasyon yaptırdığınız tatil hemen önünüzde. Rahatlama, birlikte yeni şeyler deneyimleme ve sonsuzluk için anılar yaratma zamanı. Bununla birlikte, uzun vadede, işler muhtemelen olması gerektiği gibi sonuçlanmayacak ve bir veya iki anlaşmazlık ortaya çıkacak. Tatiliniz için farklı istekleriniz, planlarınız , bütçeleriniz veya gereksinimleriniz var ve bu da çatışmanıza neden oluyor. Ancak endişelenmeyin: Birkaç yararlı ipucuyla, kavgaların tatilinizi mahvetme şansı bile bulamaması için önlemler alabilirsiniz. Çünkü dürüst olalım: Hak ettiğimiz molada, kendimizi kötü hislerle çevrelemekten kesinlikle daha iyi şeyler yapıyoruz, haklı mıyım?

Arkadaşlarla tatil: Bu yüzden hepimizin arada sırada en iyilerimizle kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacımız var

Oldukça zorlu bir zamanda yaşıyoruz: Dünya çapında bir salgın, sosyal hayatımızı ve iş dünyamızı büyük ölçüde evden çalışma olasılığıyla yok etti. Sonuç olarak, meslektaşlarımızla ve özellikle arkadaşlarımızla düzenli, kişisel temas azaldı. Sonunda tekrar birlikte kaliteli zaman geçirmek ve birbirinizle olan özel ilişkinizi canlandırmak için, birlikte bir tatil sadece bir şeydir. Sadece birbirinize odaklanıyorsunuz, işten veya diğer taahhütlerden dikkatinizi dağıtmıyorsunuz ve aynı zamanda yakında unutamayacağınız birçok havalı, yeni şeyi birlikte deneyimliyorsunuz. Gereksiz kavgaların bunun bir parçası olmaması için, ilk etapta ortaya çıkmadıklarından önceden emin olabilirsiniz. Size bunun tam olarak nasıl çalıştığını burada anlatacağız.

Arkadaşlarınızla stressiz tatil: Kaliteli zamanınızda tartışmalara karşı 5 ipucu

En iyi seyahatinizde kötü hislerden ve gereksiz anlaşmazlıklardan bıktınız mı? Bunu anlayabiliriz! Bu yüzden size ruh halini yüksek tutmak ve uyumu dokunaklı tutmak için en önemli beş ipucunu anlatacağız.

1. Diğer yolcularınızı iyi seçin

Hepimiz en iyilerimizi seviyoruz ve kalplerimizde çok özel bir yerleri var, şüphesiz. Ancak, biriyle harika aktiviteler yaparken eğleniyor olmanız, birlikte tatil yapmanın da iyi bir fikir olduğu anlamına gelmez. Hepimizin farklı ihtiyaçları var, örneğin söz konusu olduğunda temizlik. Belki de onun kıyafetlerinin odanın her yerinde ve diş macununun lavabonun her yerinde olması umurunda değil, sen ise düzenli tutmak için elinden geleni yapıyorsun.

OKUYUN  Yüzünüze yeşil çay sürmeniz için 5 neden (Kaynak: soru.com.tr)

Bu yüzden biriniz onu almak zorunda kalacaksınız. Herkesin gerçekten rahat hissetmek için çevresinden farklı talepleri vardır – ve bu tamamen iyi. Bu nedenle, hijyen tanımınızın ve arkadaşınızın tanımının temelde farklı olduğunu zaten biliyorsanız, birlikte bir tatilin sizin için bir seçenek olup olmadığını iki kez düşünün. Aynısı eylem veya rahatlama ihtiyacınız için de geçerlidir. Çünkü ideal olarak aynı dalga boyunda olmalısınız.

2. Kendi başınıza hiçbir şey planlamayın

Tatilinizi planlarken bile, dürüst iletişim en önemli şeydir. Her zaman birbirinizi konaklama, uçuş ve diğer etkinliklerin rezervasyonlarına dahil edin ve kendi başınıza hiçbir şey organize etmeyin. En kötü durumda, seyahat grubunuzun geri kalanı yaptığınız şeyi yapmak istemiyor veya gruba oy vermeden kendi başınıza karar verdiğiniz bir şeye para harcamayı istemiyor. Hepiniz eğlenmek ve paranızın karşılığını almak istiyorsunuz – bu yüzden tatilinizde yapmak istediğiniz her şeyi iletin!

3. Tatilinizden ne beklediğinizi önceden netleştirin

Tatil söz konusu olduğunda her birimizin farklı bir ideali var. Bir kişi bir partiye ve eyleme ihtiyaç duyarken, diğer kişinin iki hafta boyunca güneşte bir plaj şezlongunda uzanmaktan ve hiçbir şey yapmamaktan daha mutlu bir şeyi yoktur. Bu iki uç nokta arasında, fikirlerinizin farklı olması durumunda sizin ve canavarınızın üzerinde anlaşabileceği bazı melezler vardır. Bu yüzden destinasyonu seçerken, tatilinizden birlikte ne beklediğinizi, ne kadar aksiyon ve rahatlamaya ihtiyacınız olduğunu konuşun ve hem paranızın karşılığını alacak bir çözüm bulun.

4. Mekan arzunuzu anlayın ve saygı duyun

Yolculuğunuzun uzunluğuna bağlı olarak, muhtemelen biraz mesafeye ihtiyacınız olduğu ve yalnız kalmak istediğiniz bir zaman gelecektir. Başka bir kişi veya bir grup insanla 7/24 harcamak zamanla oldukça yorucu olabilir. Bu yüzden birinizin kendinize biraz zaman ayırma arzusunu ifade edip etmediğini anlayın. Ve bu ihtiyacı ifade etmekten utanmayın! Uzun vadeli uyum istiyorsanız, burada ve orada küçük bir alan asla yanlış gitmez. Bundan sonra, berrak bir kafa ve şarj edilmiş bir batarya ile, tekrar birlikte zaman geçirebilir ve yolculuğunuzun bir sonraki macerasına başlayabilirsiniz.

OKUYUN  BİM Bayram indirimlerine büyük başladı! Ece bütün fındıklı çikolata 44 lira, Kahve Dünyası Çikolata 29 lira

5. “Splid” uygulaması ile harcamalarınızı takip edin

Bunun nedeni olan bir konu varsa’nin her türlü ilişkideki argümanları, paradır. Bu, özellikle seyahat bütçeniz çok farklıysa ve bunun hakkında açıkça konuşmuyorsanız, birlikte tatilinizde bir sorun haline gelebilir. En başından itibaren seyahate ne kadar para harcayabileceğinizi ve harcamak istediğinizi belirleyin ve bunu birbirinize iletin. Sınırlarınız çok farklılaşırsa, çok fazla kayıp yaşamadan ikiniz için de kabul edilebilir bir uzlaşma bulmanız garanti edilir.

Tatiliniz sırasında yiyecek, ulaşım veya aktiviteler gibi daha küçük masrafların izini kaybetmemek için, “Splid” uygulaması tam size göre. Her birinizin akıllı telefonunuzda görebileceği ve düzenleyebileceği paylaşılan bir liste oluşturun. İlgili unvana ve ödeme yapan kişiye ait tüm masrafları girin ve sonunda hesaplayın. Böylece bir bakışta kimin kime borçlu olduğunu ve kimsenin onların pahasına bırakılması gerekmediğini görebilirsiniz.

Kaynak: Newspip

Etiketler: