Usta seslerden dinlediğimiz, farklı kişilerin kendi tarzlarına uyarladığı ve her birimizde farklı duygular uyandıran şarkılar vardır. Bu şarkıları dinlemek istediğimiz o yoğun duygulu anlarda bazen şarkıların sözlerini de merak eder ve araştırırız. Dinlerken bir yandan eşlik etmek istediğimiz ya da bazen yalnızca sözlerini merak ettiğimiz için arattığımız şarkılar arasında yer alan bir başka başyapıt ise Nurettin Rençber’in sesinde hayat buluyor.

Bu kente yalnızlık çöktüğü zaman sözleri

Anadolu’nun seslerini, ruhlarını ve kalbini bulabildiğimiz şarkılardan olan ”Bu Kente Yalnızlık Çöktüğü Zaman” şarkısının sözleri aslında birer şiir dizesi. Pek çok şarkıda olduğu gibi ilk olarak şiir formatında karşımıza çıkan ”Bu Kente Yalnızlık Çöktüğü Zaman” şarkısının sözleri hem şiir hem de şarkı olarak seslendirilebiliyor. İşte ”Bu Kente Yalnızlık Çöktüğü Zaman” şarkı sözleri:

Bu kente yalnızlık çöktüğü zaman
Uykusunda bir kuş ölür ecelsiz
Alıp da başını gitmek istersin
Karanlık sokaklar kör sağır dilsiz
Ey sevda kuşanıp yollara düşen
Bilesin bu sevda dağlar dolanır
Yare ulaşmadan düşersen eğer
Yarına sesinin yankısı kalır
Gecenin ucunda gün aralanır
Yar sevdası ile bilek bilenir
Sızılı bir ırmak uğurlar seni
Su olup akarsın kır çiçeklenir

OKUYUN  Dut kurusunun faydaları. Kabızlığa iyi gelir mi? (Kaynak: soru.com.tr)

Etiketler:

Yazar Hakkında

Yunus Emre Kılıç

Öncelikle herkese merhaba, ben Yunus Emre Kılıç. Hayatım boyunca tutkum olan yazmak beni önce Radyo Televizyon ve Sinema bölümü ile ardından da sektördeki denemelerim sonucunda Bir Bilene Sorduk ve Turk Gazete ile buluşturdu. Sitemiz adına çalışmalarımın yanı sıra YouTube kanalımız için sunuculuk yapmaktayım. Umuyorum ki hem anlatarak hem de yazarak uzun yıllar daha sizler ile aynı sayfada buluşmaya devam edeceğim. Her yeni güne yeni bir mutluluk dileğiyle...

Tüm yazıları göster