Kısa süre önce Türkiye pazarına giriş yapan dijital içerik platformu Disney+ hakkında henüz bildiklerimiz oldukça kısıtlı. Hayatlarımıza dahil olan ve sunduğu hem kaliteli hem de özgün içerikler ile bizlere seyir keyfi sunan Disney+ hakkında en çok merak edilen ise nasıl üye olunacağı ve üyelik ücretlerinin ne kadar olduğu. Geçmiş ve güncel yapımları, kendine ait Disney projeleri ve daha birçok  kaliteli içeriği ile Disney+ hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Disney+ üyesi olmak

The Walt Disney Company tarafından geliştirilen dijital bir içerik platformu olan Disney+ (Disney Plus) 14 Haziran tarihi ile birlikte Türkiye’de yayın hayatına başladı. Yayın hayatına başlaması ile birlikte büyük bir ilgiye odak olan Disney Plus, yıllardır Disney Company içerikleri sayesinde bünyesine aldığı izleyici kitlesine tüm içeriklerini tek bir adreste izleme imkanı sundu. Aynı anda hem içerik izleme hem de daha sonra izlemek üzere içerik indirme imkanları ile karşımıza çıkan Disney Plus için üyelik işlemi hem kolay, hem de diğer içerik platformlarına oran ile daha hesaplı. Disney+ Plus üyesi olmak isteyen bireyler için Disney Plus üyesi nasıl olunur sorusunun cevabı ise şu şekilde:

  • İlk olarak yapmanız gereken Disney Plus resmi web sitesine girmek.
  • Daha sonra bu adreste satın almak istediğiniz abonelik sistemini belirlemelisiniz.
  • Ana ekranda karşınıza çıkacak olan ”Şimdi Üye Ol” butonuna tıklayarak üyelik oluşturma ekranına gidin.
  • Disney Plus üyelik sözleşmelerini okuyup kabul ettikten sonra, Disney Plus hesabınız için bir parola belirleyin.
  • Parola belirleme işlemini tamamlamanızın ardından ödeme işlemleri ekranına gidin.
  • Burada ödeme işleminizin gerçekleştirileceği kart bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girin
  • ”Devam Et” butonuna tıklayarak ”Öde ve Üye Ol” butonuna tıklayın ve üyelik işlemini tamamlayın.
OKUYUN  Diş ağrınızı hafifletecek doğal yollar

Disney Plus üyelik ücreti ne kadar?

The Walt Disney Company ürünü olan Disney Plus üyeliği aldığınız zaman ödeyeceğiniz aylık ve yıllık ücretler oldukça makul bir seviyede karşımıza çıkıyor. Üyelik işlemlerinin tamamlanması sonucunda Disney Plus üyeliği için ödeyeceğiniz aylık ücret 34,99 Türk Lirası olarak karşınıza çıkacak. Disney Plus tarafından belirlenen yıllık üyelik ücreti ise 349,99 Türk Lirası. 1 yıllık abonelik sözleşmesi yaptığınız takdirde ise sunulan kampanya ile 10 aylık ücret ödemiş oluyorsunuz. Bu şekilde de aylık üyelik ile ödeyeceğiniz 420,00 Türk Lirası civarındaki ücret yerine 349,99 Türk Lirası ödeyerek 2 aylık üyeliğinizin ücretini Disney Plus’tan hediye olarak almış oluyorsunuz.

Disney Plus bünyesinde hangi içerikler var?

Disney Plus bünyesinde hem Disney Company içerikleri hem de fenomen yapımlar yer alıyor. The Walking Dead, How I Met Your Mother, Marvel Studios, Star Wars gibi yapımlar da yer alıyor. Anlaşmalı olan bu içerikleri Disney Plus üyesi olarak izleyebilir, aynı zamanda Disney ve Pixar gibi Disney Company stüdyoları tarafından hazırlanan içerikleri de izleyebilirsiniz. Tüm bu içeriklere erişmek için ise Disney Plus üyeliği oluşturmanız yeterli oluyor. Ödeyeceğiniz makul üyelik ücretleri ile birlikte tüm bu içeriklere erişebilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Yunus Emre Kılıç

Öncelikle herkese merhaba, ben Yunus Emre Kılıç. Hayatım boyunca tutkum olan yazmak beni önce Radyo Televizyon ve Sinema bölümü ile ardından da sektördeki denemelerim sonucunda Bir Bilene Sorduk ve Turk Gazete ile buluşturdu. Sitemiz adına çalışmalarımın yanı sıra YouTube kanalımız için sunuculuk yapmaktayım. Umuyorum ki hem anlatarak hem de yazarak uzun yıllar daha sizler ile aynı sayfada buluşmaya devam edeceğim. Her yeni güne yeni bir mutluluk dileğiyle...

Tüm yazıları göster