Türkiye’nin en çok izlenen programlarından biri olan Survivor, 2005’ten beri yayın hayatına hız kesmeden devam ediyor. Birçok kişinin merakla takip ettiği program, yarışmacılarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Survivor yarışmacıları birinci olsa da olmasa da hem büyük ün kazanıyor hem de hedefledikleri işlerde kendilerine yol açıyorlar. Hal böyleyken bu popüler programın şampiyonları hem çok büyük bir ivme yakalıyor hem de herkes tarafından merak ediliyor. İşte geçmişten günümüze Survivor şampiyonları.

 • Uğur Pektaş (2005)

16 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da doğan Uğur Pektaş, 2005 yılında Survivor’da şampiyon oldu. Ardından oyunculuğa başlayan Pektaş, Arka Sokaklar dizisiyle ün kazandı. Son olarak Kurtlar Vadisi Pusu’da oynadı. Uğur Pektaş şimdilerde mesleğine devam etmiyor.

 • Derya Durmuşlar (2006)

2006 yılında Survivor Türkiye-Yunanistan’da yarışan ve birinciliği elde eden Derya Durmuşlar, 2011 yılında yaptığı motosiklet kazasıyla hayatını kaybetti ve sevenlerini yasa boğdu.

 • Taner Özdeş (2007)

Survivor Aslanlar Kanaryalar yarışmasında birinci olan Taner Özdeş, sonrasında pek göz önünde olmamıştır. 2015 yılındaki Survivor’a izleyici olarak gelen Özdeş, sempatisiyle beğeni topladı.

 • Merve Oflaz (2010)

Survivor tarihinin ilk kadın şampiyonu olan Merve Oflaz, 2010 yılında Survivor yarışmasında büyük beğeni topladı. Ayrıca Oflaz, yarışmadan sonra oyunculuk kariyerine başladı ve pek çok dizide oynadı. Muhteşem Yüzyıl ve Arka Sokaklar dizisinde dikkat çeken Oflaz, şimdilerden hem oyunculuk hem de sosyal medya fenomenliği yapıyor.

 • Derya Büyükuncu (2011)

Olimpiyatlarda Türkiye’yi tam 6 kez temsil eden sporcu Derya Büyükuncu, ilk defa denenen Ünlüler-Gönüllüler konseptinin de ilk birincisi oldu. Ödülün yarısını bağışlayacağını söyleyen Büyükuncu, birinci olduktan sonra ortadan kayboldu.

 • Nihat Altınkaya (2012)

Oyuncu Nihat Altınkaya, 2012’de katıldığı Survivor yarışmasında beyefendi duruşuyla çokça beğeni toplayan bir isim. Yaprak Dökümüyle tanınan Altınkaya, Survivor’dan sonra da Söz isimli diziyle dikkat çekti ve hayran kitlesini genişletti.

 • Hilmi Cem İntepe (2013)

Hilmicem İntepe, 2013 yılında yayınlanan ve büyük ses getiren bir Survivor sezonunda birinciliği göğüsleyen isim oldu. Yarışmadan önce dans eğitmenliği yapan İntepe, yarışmadan sonra oyunculuğa adım attı ve beğeni topladı.

 • Turabi Çamkıran (2014-2015)

Survivor tarihinin en dikkat çeken yarışmacılarından bir tanesi olan Turabi Çamkıran, özlü sözleriyle Survivor’a damgasını vurarken, üst üste iki sene şampiyon oldu. 2014’teki şampiyonluğunun ardından 2015’teki Survivor All Star’da da birinci olan Turabi, gündemden düşecek gibi görünmüyor.

 • Çağan Atakan Arslan (2016)

Beyefendi duruşuyla beğeni toplayan bir başka Survivor şampiyonu sporcu Atakan Arslan, gerek duruşuyla gerekse başarısıyla dikkatleri üzerine çekti. Survivor’dan sonra Söz isimli diziyle de ses getiren Arslan, böylelikle oyunculuk yapmaya başladı.

 • Ogeday Girişken (2017)

Fenerbahçe Kürek Takımı sporcusu Ogeday Girişken, Survivor’un 2017 şampiyonu olduktan sonra oyunculukta da kendini gösterdi. Girişken, şimdilerde tekrar Survivor’da yarışıyor.

 • Adem Kılıçcı (2018)

Boksör Adem Kılıçcı, 2017’de katıldığı Survivor’da birinci olamamış ancak birçok kişinin sempatisini kazanmıştı ve ertesi yıl yapılan Survivor All Star’da şampiyon olmuştu.

 • Yusuf Karakaya (2019)

Kick boks sporcusu Yusuf Karakaya, 2019 yılında Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının birincisi oldu.

 • Cemal Can Canseven (2020)

2020 yılı hepimiz için oldukça zor bir yılken, herkesin evlere kapandığı o dönem tüm Türkiye akşamları Survivor izledi. 2020 Survivor’da sempatisiyle dikkat çeken ve Danla Biliç ile olan arkadaşlığıyla bilinen DJ Cemal Can Canseven, o sene şampiyonluğu göğüsledi. Sporcuların şampiyon olduğu algısını kıran Cemal Can, pek çok kişinin en sevdiği yarışmacılardan. Yarışmadan sonra oyunculuk kariyerine başlayan Canseven aynı zamanda sosyal medya fenomeni.

 • İsmail Balaban (2021)

Güreşçi İsmail Balaban, yarışmada birtakım magazinsel olaylarla da gündeme geldi. Balaban, Survivor 2021’de şampiyon olurken şimdilerde mesleğine devam ediyor.

OKUYUN  Survivor'da adaya kim veda etti?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Rumeysa Güler

Merhaba, ben Rumeysa Güler. Hayalim olan gazetecilik mesleğini icra etmek için hem lisede hem de üniversitede bu alanda eğitim aldım. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum. Şu an yazınsal kısma ağırlık veriyorum ve bunun için çalışmalar yapıyorum. Faydalı ve güzel içeriklerde buluşmak temennisiyle.

Tüm yazıları göster