İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rumelihisarüstü-Aşiyan Füniküler hattında yapılan test sürüşüne katıldı. Hattın yapımında çeşitli zorluklar yaşadıklarını belirten İmamoğlu, “Hikayesi var. Açılışta uzun uzun anlatacağım ama burada, devraldıktan sonra gerçekten olağanüstü bir mücadeleyle işin bitirilmesi için sonuca kavuştuk” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu, Rumelihisarüstü-Aşiyan Füniküler hattında bugün yapılan test sürüşüne katıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de eşlik ettiği İmamoğlu, test sürüşü öncesinde kurmaylarından sona yaklaşılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İmamoğlu, Sarıyer sınırları içindeki Rumelihisarüstü İstasyonu’ndan Beşiktaş ilçesindeki Aşiyan İstasyonu’na başarıyla gerçekleştirilen test sürüşü sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Ekim sonuna doğru burada güzel bir açılışı İstanbullularla yapacağız”

“Hattın yapımında ihale ve yüklenici firmalar ile zorluklar yaşadık. Hikayesi var. Açılışta uzun uzun anlatacağım ama burada, gerçekten olağanüstü bir mücadeleyle, işi devraldıktan sonra bitirilmesi…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  Sabah Türk kahvesi içenlere kötü haber. Zamansız içilen Türk kahvesinin zararı ortaya çıktı! (Kaynak: soru.com.tr)