İspanya’da basın ve sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyalarda, Türkiye’deki diş tedavilerinin ucuz olduğu ancak bazı hastaların ciddi sağlık sorunlarıyla döndüğü iddiaları yer alırken, özellikle, Türkiye’de gördüğü diş tedavisinden memnun olmadığı öne sürülen bazı İngiliz ve Amerikalıların sosyal medyadan paylaştığı, yüzü şişmiş ve morarmış kişilerin görüntüleri kullanılıyor.

Türkiye’deki diş tedavi turizmine geniş yer ayıran İspanyol televizyonlarından La Sexta, Türkiye’nin diş tedavisinde İspanya’ya göre neredeyse 3 kat daha ucuz olduğunu belirterek, “Mükemmel bir gülüş aramak için Türkiye’ye seyahat moda oldu ama bu yeni sağlık turizm destinasyonuna karşı dikkat edin” ifadelerini kullandı.

“Sağlığınıza oynuyorsunuz”

Antena 3 televizyonu da benzer bir haberde, İspanyol dişçi Ivan Malagon’un “Bu bir çılgınlık. Sağlığımız ve yaşam kalitemizin geleceğiyle oynuyoruz. Ucuz bir çanta almıyoruz. Bu bir sağlık hizmeti. Türkiye’ye ucuz diye gidiliyor ama daha sonra ağlayarak dönüyorlar ve dişlerinin yeniden yapılması için çok daha fazla para ödüyorlar” iddiasına yer verdi.

İngiltere’den sonra İspanya’da…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: gazeteoksijen.com

OKUYUN  BİM'in 22 Temmuz indirimlerini sakın kaçırmayın! Akıllı bileklik 99 liradan, aynalı makyaj masası 599 liradan satışa çıkacak