Karbonat günlük hayatımızda her yerde ve her zaman kullandığımız bir madde artık. Kimi zaman yiyeceklerde, kimi zaman içeceklerde kullandığımız hatta ev temizliğinde bile kullandığımız karbonatın faydalarında bu defa kilo kontrolünde kullanıp kullanmayacağımız önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.  Karbonat her yerde şifa deposu olarak kullanılırken bu defa kilo vermemiz de bize yardımcı olacak mı? Bu yazımızda karbonatın kilo verme sürecinde bize yardımcı olup olmayacağını yazdık.

Kilo kontrolü için kullanılan yan unsurlar önemli

Kilo problemi yaşayanlar, kilo vermek ve kilolarını korumak için çeşitli formüller denemişlerdir. Gerek diyetle birlikte egzersiz, beraber tüketilen bitki çayları gibi yöntemler kilo vermede yardımcı yan unsurlardır. Bunların dışında bir de akıllı telefonlarımız da kullandığımız spor aktivite videoları da yine çok fazla kilo vermek için kullanılan başka bir yöntem. Bu yöntemlerin bir çoğu tek başına etkili olmayacağı gibi sadece diyet yapmakta kilo vermede tek başına etkili değil. Karbonat ile su ise zayıflama sağladığına yönelik  yeni ortaya çıkan popüler başka bir yöntem. Peki karbonatlı su nasıl zayıflatır?

Karbonat sudaki alkali seviyesini yükseltir

Bir çok kişide farklı sonuçlar oluşturan karbonatlı su ile kilo vermek, kimi kullanıcıları tarafından tam not alırken, kimisi aynı sonuçları alamadıklarını söylüyor. Karbonatlı su içerisinde bulundurduğu mineral sayesinde vücutta oluşan ödemi dışarıya atılmasında yardımcı olur.  Yediğimiz içtiğimiz her şey vücudumuzda ödem ve asit oluşturur. Bu da vücutta şişkinliğe yol açar. Oluşan şişkinliği karbonatlı su anında giderir. Çünkü karbonatlı su içerisinde bulundurduğu element sayesinde suyu alkali seviyesine yükseltir. Asit baz dengesini sağlayan karbonat, böylece kilo vermeyi kolaylaştırır.  Karbonatlı su içmek vücudumuzun ihtiyacı olan PH seviyesini yükseltir, metabolizmayı  hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır.

OKUYUN  30 Haziran Perşembe günü İstanbul’da elektrik kesintisi olan ilçeler

Video: Göbek ve Basen Yağlarını Eriten Karbonatlı Su Tarifi

Diyette iyi bir yardımcı

Alkali diyet uygulayanların olmazsa olmazı olan karbonatlı su, düzenli kullanımla bir ay içerisinde 4-6 kilo arasında kilo vermeye yardımcı olur .Karbonatlı suyun faydaları çok eski tarihlerden günümüze kadar ulaşmış ve bu sayede yemekten sonra hazımsızlığa mide yanması gibi sorunlara iyi geldiği öğrenilmesini sağlamıştır.  Dişlerde oluşan plakların giderilmesini sağlayan karbonatlı su antiseptik özelliği sayesinde ağız kokusunu da giderir ve boğaz tahrişini önler.

Karbonatlı suyun faydaları sırayla anlatırsak etkileri şöyle;

 • Karbonatlı su tabiki hepimizin bildiği gibi cilt sağlığı üzerinde etkili bileşen bir maddedir. Sabahları yüze sürüldüğünde sivilcenin giderilmesine yardımcı olur.
 • Suyun alkali dengesini korur ve ph seviyesini yükselteceği için vücuda destek olur.
 • Vücudumuzda oluşan ödem ve  şişkinliğin giderir. Hazımsızlığın giderilmesini sağlar. Mide yanmasını önler.
 • Karbonatlı suyu yazın denizden çıktıktan sonra güneş, yanığınıza iyi gelmesi için sürebilirsiniz
 • Karbonatlı suyun ağız sağlığına da iyi geldiği biliniyor. Bunun için düzenli kullanımda hem ağız kokusunu hem de plakların oluşmasını da engeller.
 • Boğaz ağrısına da  iyi gelir. Bunun için öncelikle ağıza gargara yaparak kullanabilirsiniz
 • Çatlamış ya da nasırlaşmış ayaklarınız için günlük bakım öncesi yıkayıp törpüleme işlemi gerçekleştirirseniz düzenli kullanımda gözle görülür bir düzelme görürsünüz.
 • Ayak kokularını da giderici etkisi olan karbonatlı suyun kullanımını ayak banyosu sırasında kullanabilirsiniz.
 • Cilt hücre yenileyici etkisi de yeni uygulanan bir tedavi yöntemidir.
 • Peeling etkisi sayesinde cilde masaj yaparak uygulandığında yumuşak bir cilt elde edebilirsiniz.
 • Kepekli ya da egzamalı bir saç deriniz varsa ya da sürekli kaşınan bir deriniz varsa, kaşıntıyı ve kepeğin giderilmesi için  etkili bir yöntem olarak kullanılır.
 • Kirli ve yağlı deriyi temizler ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Mide sorunlarına karşı da oldukça önemli bir bir karışımdır. Hazımsızlığı giderir.
OKUYUN  Hayvana şiddet dur durak bilmiyor! Şimdi de bir köpek havladığı için bacağından vuruldu. Zavallı köpek acılar içinde kıvrandı

Etiketler:

, ,