Yaşamda gelişen çeşitli durumlarda ve insanların kişiliklerinin oluşmasında büyük etkileri bulunan burçlar, bazen sandığımızdan çok daha etkili olabilmektedir. Burçları etkileyen çeşitli gezegenler vardır. Kimi burçları kimi gezegenler yönetir ve o gezegenlerin retrosu gibi birtakım gelişmeler yönetilen burçları doğrudan etkisi altına alır. Mars ve Merkür, ev değişikliğine uğradı. Bu değişiklikten sonra burçlar çeşitli değişimler yaşayacaklar. İşte, bu değişiklikten sonra paraya para demeyecek burçlar.

Mars Boğaya, Merkür Yengece

Mars ile Merkür ev değiştirdi. Bu durumun akabinde, burçların bazı konularda değişim yaşayacağı konuşulmaya başlandı. Mars, Boğa burcuna geçerken, Merkür ise Yengeç burcuna geçti. Yengeç burcunun ailevi durumlarla daha haşır neşir olması beklenirken, duygusallıklarının da daha çok olayları karmaşıklaştırmayan bir seviyede kalması mühim. Boğa burcu ise zaten oldukça düşkün olduğu para konularında beklediği seviyeye ulaşabilir duruma geliyor. Boğalar birikim yapacaklarsa tam zamanı! Paraya para demeyecek, hatta koyacak yer bulamayacak o burçları yakın merceğe alalım.

Paraya para demeyecek burçlar

Boğa burcu

Boğa burcu yapısı gereği maddiyata ve lükse düşkün bir burçtur. Lükse düşkün olması sizi yanıltmasın. Boğalar kesinlikle israf etmez, gerektiği kadar ve kalite ölçüsünde harcama yaparlar. Onların düşkün olduğu şey iyi bir çanta, leziz bir yemek ya da kaliteli bir ayakkabı olabilir. Gezegenlerdeki burç değişikliğinden sonra Mars Boğaya geçti ve yepyeni bir tablo oluştu. Boğa burcu zaten finansal konularda çok sabırlı ve temkinli olduğunda, Mars’ın etkisiyle bu sabır ve temkinin sonucu nihayet Boğaya fayda sağlayacak. Boğa burcu olan kişiler birikimleri varsa bu birikimleri yatırıma çevirme fırsatını kaçırmamalı, eğer birikimleri yoksa da artık birikime yönelmeleri gereken bir zamandalar. Ayrıca emlak konuları şu sıralar tam da Boğaya göre. Akıllı davrandıkları sürece Boğalar paraya para demeyecek.

OKUYUN  Karaciğer yağlanmasına karşı 5 öneri

Koç burcu

Koç burçları yapıları gereği oldukça hırslı ve hedefine ulaşmaya çabalayan kişilerdir. Onları hedefinden saptırmak çok zorken, yakın zamanda yaşanacak güzel gelişmeler Koçların önünü açacaktır. Risk almayı ve çok uzun yıllardır bu riskleri yönetmeyi tecrübeleri sayesinde öğrenen Koçlar, yeni yatırımlar yaparak maddi bir gelir sağlayabilirler. Risk alırken daha temkinli olmaları da dikkatlice düşünmeleri elzem. Bu yatırım sonrası finansal yönden önleri daha da açılacak ve Koç burçları da paraya para demeyecekler.

İkizler burcu

Tez canlı ve değişken olan İkizler, hayatın her alanında olamasa da maddi anlamda oldukça başarılı bir burçtur. İkizler burçları, değişken halleri sebebiyle finansal konulara hemen adapte olma eğilimindedirler. Hızlı değişimler sonucu kaynaklarını hemen doğru araca koyabilme yeteneğine sahip olan bu burcun sakinleri, bu konuda ne kadar şanslı olduklarının farkına varmalılar. Harcamalarını biraz kısması gereken İkizler burçları, bu sorunun üstesinden geldikleri ve birikim yapmaya başladıkları taktirde paraya para demeyecek şanslı burçlardan bir tanesi olacaklar.

Yengeç burcu

Geldik en duygusal burçlardan biri olan Yengeç burcuna. Su grubunun Balıkla beraber en duygusal ve merhametli burcu olan Yengeç, maddi konularda şaşırtıcı derecede akıllı davranır. Yengeç burçları, gezegenlerin yaşayacağı değişim sonrasında güzel fırsatlar yakalayacaklar. Yengeçlerin en dikkatli olması gereken nokta, borç vermekten de almaktan da uzak durmak olmalıdır. Merhametlerini kullanmaya çalışan kişiler olacaktır ancak Yengeçlerin bu konuda daha çok beyinleriyle hareket etmelerini öneririz. Aksi taktirde para uçacak ve geri gelmesi uzun sürecektir. Bu uzun süre zarfında da ne yazık ki maddi fırsatlar kaçabilir. Yengeçler akıllı bir araca yönelirlerse, para para dememeleri kaçınılmaz olacak.

 

Yazar Hakkında

Rumeysa Güler

Merhaba, ben Rumeysa Güler. Hayalim olan gazetecilik mesleğini icra etmek için hem lisede hem de üniversitede bu alanda eğitim aldım. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum. Şu an yazınsal kısma ağırlık veriyorum ve bunun için çalışmalar yapıyorum. Faydalı ve güzel içeriklerde buluşmak temennisiyle.

Tüm yazıları göster