Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna karşı büyük bir uyarıda bulundu. Yapılan açıklamalar doğrultusunda hava durumunda değişikliğin olacağı ve yurdun yer yer sağanak, sağanak yağmurun altında kalacağı belirlendi. Bilhassa Batı ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda gök gürültülü sağanak yağışların olacağı haberi geldi. Batı bölgesinde sıcaklıklar 2 ile 5 derece aralığında artarken, doğuda sıcaklıklar 4 ile 8 derece arasında düşeceği haberi geldi. Yurda giren yağışların Trabzon, Rize, Ardahan çevrelerinde yağışların şiddetli olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor. İşte il il hava durumu ve yağışı bekleyen o iller!

Sağanak çok şiddetli geliyor: Aman dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda sağanak yağışların yurda giriş yaptığı yönünde haberler gelirken; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı belirlenirken Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Tekirdağ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde ve Van ili çevrelerinde şiddetli yağış ile gök gürültülü yağışların olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor. Yağışlar aynı zamanda Trabzon, Rize, Ardahan bölgelerinde de yer yer olacağı şeklinde tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları noktasında da önemli değişimlerin olduğunu dile getiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü, batı kesimlerde sıcaklıkların 2 ile 5 derece artacağı yönünde olurken, doğu bölgelerde 4 ile 8 derece yönünde azalacağı bilgisi geldi. Diğer illerde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredeceği edinilen tahminler arasında yerini alıyor. Kuzey bölgesinden hafif ve ara sıra orta şiddetli bir rüzgar esintisi olurken Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu’nun güneybatısı ile Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimlerinde yer yer şiddetli rüzgar esintisinin olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor. Yağışların şiddetini bir hayli göstereceği Trabzon ilinin doğusu ve Rize, Artvin, Ardahan bölgelerinin çevrelerinde beklenirken, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım gibi hayatı olumsuz yönde etkileyebilecek şartlara karşı tedbirli olunması gerektiğine dair de uyarılarda bulunuldu.

OKUYUN  Kilo derdi olanlara: Evde yapabileceğiniz doğal iştah kesiciler (Kaynak: soru.com.tr)

Bazı illere göre hava durumu tahminleri

İSTANBUL °C, 28°C Parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden sonra batı kesimleri çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 29°C Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor.

İZMİR °C, 34°C Az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

ANTALYA °C, 35°C Az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

KASTAMONU °C, 27°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı edinilen tahminler arasında yerini alıyor.

TRABZON °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu kesimlerinde yer yer şiddetli olması edinilen tahminler arasında yerini alıyor.

ERZURUM °C, 19°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 34°C Az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Etiketler:

,