Dilek Atlı/Bursa

Bursa İnegöl ve Bilecik’te nesli tehlikede olan iki kızıl geyiğin avlanması için, geyik başına 14 bin liradan ihaleye çıkıldı. Bursa Barosu’nun açtığı davada, Sakarya İdare Mahkemesi, Bilecik için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Baro, ihalenin Bursa ayağı için de ayrıca dava açtı.

Bursa Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, en yüksek teklifi veren yerli ve yabancı avcılara geyik avlama izni verilmesine yönelik kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması için Sakarya ve Bursa’da ayrı ayrı davalar açtı.

Bursa Barosu’ndan Avukat Ali Dokuzlu, Hayvan Hakları Komisyonu olarak kızıl geyik av ihalesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için davalar açtıklarını belirterek, “Yaban hayatının korunması açısından mevzuata göre de kızıl geyikler, koruma altında bulunan memeliler sınıfında. Bu nedenle Sakarya İdare Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı bulunarak yürütmenin durdurulması kararı verildi” dedi.

Avukat Dokuzlu, Bursa İdare Mahkemesi’ne de aynı nedenle başvuru yaparak yürütmeyi durdurma kararı talep ettiklerini belirtti. Dokuzlu, henüz yürütmeyi durdurma kararı alınmadığını ancak İnegöl için de bu kararın hızlı şekilde verileceğini umut…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: t24.com.tr

OKUYUN  Ünlü isimlerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları