Fransa’nın başkenti Paris’te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana, 25. ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından Paris’te anıldı.

Sozcu.com.tr

Yayınlanma: 14:38 – 31 Ağustos 2022

Mısırlı işadamı Dodi el Fayed’le Fransa’nın başkenti Paris’te 31 Ağustos 1997’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 36 yaşındaki Prenses Diana’nın 25. ölüm yıldönümü dolayısıyla Paris’te anma töreni düzenlendi.

Diana’nın hayatını kaybettiği köprüde bir araya gelen onlarca kişi Diana için çiçekler ve sevgi notları bıraktı. Anma programı için Lüksemburg’tan gelen bir kişi Diana için yazdığı notta, “Sonsuza dek kalbimizde” ifadelerini kullandı.

‘HALKIN PRENSESİ’

İngiltere’de 1994 ve 2007 yılları arasında Başbakanlık görevini üstlenen Tony Blair, Diana’nın ölümünün ardından yaptığı açıklamada, “Milyonlar, ‘halkın prensesi’ için yasta” ifadelerini kullanmıştı.

Prens Charles ve aristokrat bir aileden gelen Diana 24 Şubat 1981’deki nişanlarının ardından 19 Temmuz 1981’de evlenmişti. Tüm dünyada naklen verilen ve binlerce kişi tarafından izlenen düğün töreninde Diana mahcup tavırlarıyla herkesin sevgisini…

Bu içeriğin ilk paragrafları otomatik olarak listelemek için çekilerek yayınlanmıştır. İçerikten Turk Gazete sorumlu değildir. Haberin kaynağı ve tüm metin için: www.sozcu.com.tr

OKUYUN  Ticaret Bakanlığı, yeni eğitim - öğretim dönemi öncesinde kırtasiye ürünlerini denetledi - Son Haberler