Ülkemizin büyük bir kesimi, futbol maçlarını izlemeyi seviyor. Futbol denildiğinde akıllara ilk olarak UEFA’nın düzenlediği Şampiyonlar Ligi geliyor. RTÜK’ün kuralları gereği, Şampiyonlar Ligi maçlarının belli bir kısmı şifresiz bir şekilde yayınlacak. Bu haberi duyan birçok futbolsever ise şimdiden hangi Şampiyonlar Ligi maçlarının şifresiz bir şekilde yayınlanacağını merak ediyor.

Hangi maçlar şifresiz olarak verilecek?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) aldığı karara göre, Şampiyonlar Ligi yarı final ve final maçları şifresiz olarak verilecek. Bunlar ile beraber UEFA Avrupa Ligi yarı final ve final maçları da şifresi olarak verilecek.

Şifresiz maçlar hangi kanalda verilecek?

Normalde Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu EXXEN platformunda yayınlanıyor. Ancak RTÜK’ün aldığı kurallar gereği, Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yarı final ve final maçları şifresiz olarak verilmek zorunda. Bu yüzden de bu maçlar TV8 ve TV8,5’ta şifresiz bir şekilde yayınlanacaktır.

Şampiyonlar ligi maç tarihleri ne zaman?

Maçların şifresiz bir şekilde yayınlanması haberi duyulduktan sonra, futbol severler maçların hangi tarihte ve hangi saatte başlayacağını merak etmeye başladı. Şampiyonlar ligi yarı final eşleşmeleri belli oldu. Bunlarla beraber Şampiyonlar Ligi yarı final maçlarının ne zaman oynanacağı da kesinleşti. Şampiyonlar ligi yarı final maçları fikstürü şu şekildedir:

  • Manchester City x Real Madrid: 26 Nisan 2022, 22.00
  • Liverpool x Villareal: 27 Nisan 2022, 22.00
    • İkinci tur ise 3 ve 4 mayıs tarihlerinde oynanacak

Bu maçlar oynandıktan sonra ise final eşleşmesi belli olacak. Final eşleşmesi de şifresiz bir şekilde televizyondan yayınlanacaktır.

UEFA Avrupa Ligi maç tarihleri ne zaman?

Şampiyonlar ligi maçları oynandıktan sonra ise UEFA Avrupa Ligi maçları oynanacak. Şifresiz bir şekilde yayınlanacak olan UEFA Avrupa Ligi maçları ise şu şekildedir:

  • RedBull Leipzig x Rangers: 28 Nisan 2022, 22.00
  • West Ham x Frankfurt: 28 Nisan 2022, 22.00
OKUYUN  Bu da futbolun deplasman emisyonu krizi

UEFA Avrupa Ligi yarı final maçlarının da bütün turları oynandıktan sonra final eşleşmeleri belli olacak. UEFA Avrupa Ligi’nin final maçları da RTÜK kuralları gereği şifresiz bir şekilde yayınlanacaktır.

Etiketler:

,