Rüyalar pek çok kişi için geleceğin habercisi niteliğinde görülür. Gördüğümüz rüyalar bizim için bir haberci olabilmektedir. Ayrıca rüyalar çoğu zaman bilinçaltının yansımasıdır. Gün içinde çok düşündüğümüz veya düşünmemek için uğraştığımız şeyler rüyamıza konuk olarak gelebilir. Pek çok kişi rüyasında çiçek görür ve bunun anlamını merak eder. Rüyada çiçek görmek iyidir ancak koparmak çok iyi yorumlanmaz. İşte rüyada çiçek görmenin anlamı.

Rüyada çiçek görmek ne anlama gelir?

Rüyada çiçek görmek genel anlamda iyi kabul edilir. Hangi çiçeğin görüldüğüne göre değişkenlik gösteren bu rüya, çoğu kişi tarafından olumlu yönde bir gidişat olarak yorumlanır. Rüyada bekar birinin başında çiçekten taç görmesi evlenmesine delalettir. Kadının çiçek görmesi hamilelik haberine işaret eder.

Rüyada bir demet çiçek görmek

Rüyada bir demet çiçek görmek, zengin bir akrabadan size miras kalacağını haber verir. Rüyada çiçek görmek şans getirecek gelişmeleri anlatır. Çiçekler tazeyse feraha, mutluluğa ermeye işaret eder. Çiçekler kuruysa üzüntü ve sıkıntı geleceğine işarettir.

Rüyada çiçek bahçesi görmek

Rüyada çiçek bahçesi görmek, hayrı ve müjdeyi haber verir. Sahibinin çok güzel haberler alınacağına ve çok mutlu olacağına işaret bu rüya, kişinin iki dünyada da saadet içinde olacağına delalettir. Bereketli bir hayata sahip olacak kişi, kötülüklerden korunacak ve iyi dostlar edinecektir.

Rüyada beyaz çiçek görmek

Rüyada beyaz çiçek görmek, sevince ve iyi habere işarettir. Arkanızdan övgüyle bahsedilecek, insanlar sizi taktir edecek demektir. Saf ve temiz bir kişiliğiniz olduğuna ve iyi gelişmelere işaret eder.

Rüyada gül görmek

Rüyada gül görmek de hayra ve güzelliğe yorulur. Rüya sahibi eğer rüyasında gül görürse o kişiye para ve iyi haber gelecek demektir. Sevdiği kişiler tarafından sevilen bir kişi olunduğuna ve bekarsa evlenmeye işarettir. Kısacası rüyada gül görmek refaha, saadete, iyi haberlere ve mutluluğa işaret eder.

OKUYUN  Bitkileriniz soldu diye üzülmeyin. İşte bitkilere can katan yöntem (Kaynak: soru.com.tr)

Rüyada çiçek koparmak

Rüyada çiçek koparmak, hangi çiçeğin koparıldığına göre değişiklik gösterse de genel manada kötüye yorulur. Rüya sahibinin hatalar yapacağına, işlerin kötü gideceğine, hatasından dolayı zarar görmeye işaret eder. Rüyada çiçek koparmak ayrıca, hastalığa ve başkalarının bakımına muhtaç kalmaya işaret eder. Rüyayı görme nedeni olarak da kişinin hayatıyla ilgili başkalarını suçladığı düşünülür. Bir başka yoruma göreyse rüya sahibinin hayatı çıkmaza girecek, ailesiyle ve dostlarıyla bağları kopacaktır.

Rüyada gül koparmak

Eğer rüya sahibi bekarsa, mutlu bir ilişkiye veya evliliğe yorulur. Eğer rüya sahibi evli ise, evliliğindeki sıkıntıları aşmaya çalışmasına, güzel girişimlerde bulunmasına ve sorunların bulut olup dağılacağına işaret etmektedir.

Rüyada ağaçtan çiçek kopardığını görmek

Rüyada ağaçtan çiçek kopardığını görmek rüya sahibinin başkaları tarafından zarar gördüğüne ve bu zararın hesabını soracağına dair haber verir. Bu rüya rüya sahibinin çok yakında mutlu olacağına ve iyiliklerinin karşılığını alacağına yorumlanır.

Rüyada kurumuş çiçek koparmak

Rüya sahibinin etrafında ona zarar vermek isteyen bazı kişiler olduğuna ve bu kişilerin planlarının tutmayacağına işarettir. Bu kötü düşünceli kimseler yakın zamanda kendi başlarına dert açacak, rüya sahibiyle uğraşamayacaklardır. Rüyayı gören kişi çok iyi haberler alacak diye yorumlanan rüyada, kişinin yükünün hafifleyeceğine ve hayallerinin gerçekleşeceğine dair ipuçları bulunmaktadır.

Rüyada saksıdan çiçek koparmak

Bu rüya, rüyayı gören kişinin iyi bir ruh haline sahip olmadığına ve sağlıklı karar veremediğine işaret eder. Kişi mental olarak bunalmış bir durumdadır ve bu yüzden hatalı kararlar alacaktır. Yanlış düşünceler sonucunda mutsuz hissedecek olan kişi, çevresini dinlemelidir.

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Rumeysa Güler

Merhaba, ben Rumeysa Güler. Hayalim olan gazetecilik mesleğini icra etmek için hem lisede hem de üniversitede bu alanda eğitim aldım. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum. Şu an yazınsal kısma ağırlık veriyorum ve bunun için çalışmalar yapıyorum. Faydalı ve güzel içeriklerde buluşmak temennisiyle.

Tüm yazıları göster