Birçok televizyon kanalında moderatörlük ve sunuculuk da yapmış olan Seda Selek, kimi zaman yaptığı açıklamaları ve ifadeleriyle kimi zaman ise yaşadığı talihsiz olaylar ile gündeme geldi. 2000 yılında meslek hayatına başlayan başarılı sunucu 22 yıldır pek çok kanalda çalıştı.  

Yayın hayatı boyunca sunduğu ve moderatörlüğünü yaptığı programlar ile adından başarıyla söz ettirdi. Seda Selek şu an Halk TV’de sabahları İbrahim Kahveci ve Mehmet Tezkan ile ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ programını cuma akşamları ise İsmail Saymaz, Hilmi Hacaloğlu ve Hakan Çelenk ile ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ programlarını sunmaya devam ediyor. 

Pek çok kişi internette Seda Selek hakkında merak edilen bilgileri aratıyorlar. Seda Selek kimdir, kaç yaşında, nereli, nereden mezun oldu, hangi kanallarda çalıştı, neden bayıldı, evli mi, çocuğu var mı gibi pek çok sorunun cevabına bu yazıda ulaşabilirsiniz. 

Seda Selek kaç doğumlu? Nereli? Kaç yaşında? 

Seda Selek denilince en çok merak edilen konulardan birisi de nerede ve kaç yalında doğduğudur. Ekranların tecrübeli ismi Seda Selek 1980 doğumludur. İstanbul doğumlu olan Seda Selek 42 yaşında. 

Seda Selek nereden mezun oldu? 

Şu an Halk TV’de ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ ve ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ programlarının sunuculuğunu yapan Seda Selek, ilköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesini kazandı. Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olan Seda Selek, Kuşdili Eğitim Merkezi’nde 1999 yılında 6 ay boyunca diksiyon ve spikerlik eğitimi aldı. Aldığı eğitimden sonra 2000 yılında çalışma hayatına Number One Tv’de başladı. 

Seda Selek meslek hayatı 

Seda Selek, 22 yıllık çalışma hayatında pek çok kanalda moderatörlük ve sunuculuk yapmıştır. Meslek hayatına, 1999 yılında TRT spikerleri, tiyatrocu ve seslendirme sanatçılarından aldığı diksiyon ve spikerlik eğitimi sonrasında 2000 yılında Number One Tv’de başladı. TGRT’de haber spikerliği yaptıktan sonra Kanal 24’te ‘Kadınlar Meclisi’, ‘Günün Manşeti’ ve ‘Esas Mesele’ adlı programları sundu.  

OKUYUN  Yok artık, böyle gelenek mi olur? Evli çiftlerin ayrı yatması şart (Kaynak: soru.com.tr)

Kanal 24’te sunuculuk yaparken 2012 yılında canlı yayın esnasında fenalaşması sebebiyle gündeme gelmişti. Haber Global ekranlarında sabahları ‘Seda Selek ile Türkiye’de Sabah’ programında haberleri sundu. Haber Global’den sonra Halk TV’ye geçti ve ‘Haber Masası’ programını sunmaya başladı. 

Seda Selek hangi kanallarda çalıştı? 

Ekranların başarılı yüzü Seda Selek 2000 yılında başladığı meslek hayatı boyunca pek çok kanalda çalıştı. Sunuculuk ve moderatörlük yaptığı kanallar ise şu şekilde: 

  • Number One Tv 
  • TV 8 
  • TGRT 
  • Kanal 24 
  • Haber Global 
  • Halk TV 

Bu kanallarda ‘Seda Selek ile Türkiye’de Sabah’, ‘Kadınlar Meclisi’, ‘Seda Selek ile Esas Mesele’, ‘Haber Masası’, ‘Günün Manşeti’, ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ ve ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ gibi programları sundu. Yayın hayatı boyunca üst düzey ve tanınmış siyasetçi, ekonomist ve sanatçılar ile röportaj ve programlar yaptı. Ayrıca pek çok özel etkinlik, açılış, organizasyon ve kongrelerde moderatörlük ve sunuculuk da yaptı. 

Seda Selek neden bayıldı? 

Seda Selek, 2012 yılında Kanal 24 ekranlarında ‘Günün Manşeti’ programını sunarken canlı yayın esnasında fenalaşmıştı. Mustafa Karaalioğlu’nun gündeme dair yorum ve görüşlerini aldığı esnada canlı yayında rahatsızlandı. Bir süre durumu idare etmeye çalışan Seda Selek, canlı yayın esnasında bayıldı ve yere düştü. Yaşadığı bu talihsiz olay sonucu gündem olan Seda Selek, sosyal medya hesabından durumunun iyi olduğunu ve ertesi gün aynı saatte yayında olacağını açıkladı. 

Seda Selek evli mi? Çocuğu var mı? 

Halk TV’de ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ ve ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ programlarının sunuculuğunu yapan Seda Selek, CNN Türk gece spikeri Tunç Arslanalp ile evlidir. 2008 yılında evlenen çiftin 2013 yılında Duru isimli bir kızı dünyaya gelmiştir. 

OKUYUN  Hissettiğiniz gerçekten panik atak mı? Dr. Ayşegül Çoruhlu panik ataktan kurtulmanın yollarını anlattı (Kaynak: soru.com.tr)

Seda Selek hangi kanalda? Hangi programı sunuyor? 

Seda Selek 22 yıllık yayın hayatında Number One Tv, TV 8, TGRT, Kanal 24, Haber Global kanallarında çalıştı. Şu an ise Halk TV’de çalışmaya devam eden Seda Selek, sabahları Mehmet Tezkan ve İbrahim Kahveci ile ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ programını sunuyor. Cuma akşamları ise İsmail Saymaz, Hilmi Hacaloğlu ve Hakan Çelenk ile ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ programını sunuyor. 

Mehmet Tezkan ve İbrahim Kahveci ile gündeme dair konuları değerlendirdikleri ‘Seda Selek ile Neden Sonuç’ programı hafta içi her gün saat 9’da başlıyor. İsmail Saymaz, Hilmi Hacaloğlu ve Hakan Çelenk ile ekonomi, siyaset, dış politika ve gündeme dair en çok tartışılan konuları ele aldıkları ‘Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası’ programı ise her cuma akşam 9’da başlıyor. 

Etiketler: