Yemeksepeti, Türkiye’nin en büyük online yemek siparişi verebileceğiniz bir internet sitelerinden biri. Yemeksepeti’ne üye olmuş bütün restaurantlardan yemek siparişi verebildiğiniz gibi artık market alışverişlerinizi de Yemeksepeti Banabi sistemi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bununla beraber artık her türlü e-ticaret sitesinin kendine ait bir cüzdanı bulunmaktadır. Bir bakıma e-ticaret sitesi diyebileceğimiz Yemeksepeti’nde de bir cüzdan bulunmaktadır. Bu cüzdan içerisine para yükleyip, Yemeksepeti’nden yapacağınız bütün alışverişleri bu cüzdandan yapabilmektesiniz. Bu yazımızda sizlere Yemeksepeti cüzdanının nasıl kullanılacağını açıkladık.

Yemeksepeti cüzdan nedir?

Verdiğiniz siparişlerde kapıda ödeme adımını direkt atlayabileceğiniz bu sisteme, banka veya kredi kartınız üzerinden bakiye yükeleyebiliyorsunuz. Bu sayede de kolay bir şekilde siparişinizin ücretini ödeyebiliyor ve Yemeksepeti üzerinden kolayca alışveriş yapabiliyorsunuz. Ancak yemeksepeti cüzdanını kullanabilmek için belirli adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar da Yemeksepeti cüzdan sisteminin güvenilirliğini göstermektedir. Bu sayede istediğiniz gibi bakiye yükeleyebilir ve bu bakiyeleri sizin onayınız dışında kimse kullanamaz. Bu sayede güvenle yemek siparişi verebilirsiniz. Bu cüzdan sayesinde kendiniz için yemek söyleyebildiğiniz gibi sevdiklerinize de yemek ısmarlama kolaylığı tanımaktadır. Ancak Yemeksepeti cüzdanına bakiye yüklemenin de belirli sınırları bulunmaktadır. Gelin hep birlikte yemeksepeti cüzdanının nasıl kullanılacağını öğrenelim.

Yemeksepeti cüzdan nasıl kullanılır?

Yemeksepeti cüzdanı kullanabilmek için öncelikle, Yemeksepeti cüzdanına belirli bir bakiye yükelemeniz gerekmektedir. Bu bakiye yükelemenin de belirli bir sınır vardır. Bu sınır ise 500 Türk lirası olarak, Yemeksepeti tarafından belirlenmiştir. Yemeksepeti cüzdanına bakiye yükeleyebilmek için de Yemeksepeti sistemine kayıtlı kredi veya banka kartınızın olması gerekmektedir. Sisteme kredi veya banka kartınızı yükledikten sonra ise kolay bir şekilde Yemeksepeti cüzdanınıza para yükeleyebiliyorsunuz. Ancak bir de şifre belirlemeniz gerekmektedir. 4 haneli şifrenizi belirledikten sonra ise kolay bir şekilde yemek siparişlerinizi verebilir veya arkadaşlarınıza kolay bir şekilde yemek ısmarlayabilirsiniz.

OKUYUN  Ticaret Bakanlığı, yeni eğitim - öğretim dönemi öncesinde kırtasiye ürünlerini denetledi - Son Haberler

Yemeksepeti cüzdan’a bakiye yükleme adımları

  • Yemeksepeti uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ alt tarafta bulunan “Hesabım” sekmesine giriş yapın.
  • Profil bilgilerinizin altında ise “Cüzdan” seçeneğini göreceksiniz. Cüzdan seçeneğinin yanında, Yemeksepeti cüzdanınızda bulunan bakiye de gösterilmektedir. Eğer daha önce hiç Yemeksepeti cüzdanınıza yükleme yapmadıysanız, cüzdanınızdaki bakiye 0,00 Türk lirası olarak gözükecektir.
  • “Cüzdan” seçeneğine tıklayın.
  • “Cüzdan” seçeneğine tıkladıktan sonra ise kayıtlı banka veya kredi kartlarınız listelenecektir. Bu listelenen kartlardan birini seçin ve o kartın CVC kodunu, belirlenmiş arana girin. Bununla beraber Yemeksepeti cüzdanına yüklemek istediğiniz tutarı da belirleyin. Ancak Yemeksepeti cüzdanınıza maksimum 500 Türk lirası kadar yükeleyebilmektesiniz.
  • Bakiyenizi yükledikten sonra ise şifrenizi belirleyin. Bu şifreniz 4 haneli olmalıdır.
  • Şifrenizi belirledikten sonra ise istediğiniz gibi yemek siparişi verebileceksiniz. Ancak sipariş verirken cep telefonunuza gelen şifreyi de girmek zorundasınız. Bu sayede kimse sizden habersiz bir şekilde sizin Yemeksepeti cüzdanınızdan alışveriş yapamayacaktır.