Tatlı, ekşi ve zevk dolu bir limonlu kek: Çoğumuz muhtemelen öğleden sonra limonlu kekin tadının ne kadar iyi olduğunun farkındayız. Ama aynı zamanda sadece birkaç malzemeyle nasıl yapılacağını da biliyor musunuz?

Limonlu kek her zaman çocukken en sevdiğim kek çeşitlerinden biriydi. Üstüne limon suyu ile karıştırılmış lezzetli krema ile en iyisi! Ancak oldukça çaba isteyen bir kek. Bu tarif ile artık durum böyle değil. Size öğleden sonra atıştırmalığınızı hızlıca nasıl hazırlayacağınızı göstereceğiz.

Lezzetli limonlu kek deneyimine başlıyoruz

Malzemeler:

 • 4 yumurta
 • 280g beyaz çikolata
 • 2 mumsuz limon (meyve suyu ve kabuğu rendesi)

Ağzınızda eriyen limonlu kek işte böyle başarılı olur.

 1. Fırını önceden 160 dereceye ısıtın ve bir fırın tepsisini (18 x 18 cm) pişirme kağıdı ile hizalayın.
 2. Yumurta akını ve sarısını ayırın. Yumurta akı için bir karıştırma kabı kullanın.
 3. Çikolatanızı daha büyük bir kapta eritin. Mikrodalga güvenli bir kapta dikkatlice eritebilirsiniz. Çikolatanız tamamen eridiğinde, biraz soğumaya bırakın, böylece sıvı kalır, ancak artık çok sıcak olmaz.
 4. Şimdi yumurta sarısında karıştırabilir ve her iki malzemeyi de tatlı bir karışıma dönüştürebilirsiniz.
 5. Şimdi yumurta akınızı bir mikserle çırpın. Sıkı, kabarık bir yumurta akı elde edene kadar.
 6. Çırpılmış kremanın üçte birini çikolata karışımına ekleyin ve bir spatula veya kaşık kullanarak nazikçe çalışın. Yumurta akı tamamen katlanana ve artık karışımda herhangi bir kalıntı görmeyene kadar işlemi tekrarlayın. Hamur hafif ve kabarık görünmelidir.
 7. Limonu sıkın (büyüklüğüne bağlı olarak bir tane yeterlidir) ve 60 ml meyve suyunu ve rendelenmiş kabuğu rendelenmiş kabuğu rendesini dikkatlice ekleyin.
 8. Hamurunuzu hazırlanan tepsiye dökün ve karışımı 40 dakika pişirin. Limon kekinin üstü hafifçe kızartılmalı ve ince, hafifçe sertleştirilmiş bir tabaka oluşturmalıdır. Kürdan testini yapın: Hamuru dürttüğünüzde kürdana yapışırsa, biraz daha uzun beklemeniz gerekir.
 9. Ardından, kalıptan çıkarmadan önce keki tamamen soğumaya bırakın. En iyi sonuç için, gece boyunca oda sıcaklığında bırakın ve ertesi gün servis yapın. Önceden tadabilirsiniz, ancak tamamen soğuduktan sonra daha idealdir.
OKUYUN  Evde daha da lezzetli. Mis gibi havuçlu kek.

Beyaz çikolata nedeniyle pastanın tadı oldukça yoğun olduğundan, örneğin kahve veya çay ile küçük parçalar ekleyebilirsiniz.

Video: İnanılmaz Limonlu Kek Tarifi

Etiketler:

,